רוב פוליסות הביטוח מחייבות הצהרת בריאות של המועמד המבוטח, ישנם מקרים בהם המבוטחים אינם נדרשים לכך כדוגמת פוליסות קופות החולים ו/או פוליסות קולקטיביות אחרות. לחתימת המבוטח על טופס הצהרת הבריאות יש משמעות ומשקל רב, בקרות מקרה ביטוח וכן לקביעת תנאי ההחרגות וקביעת פרמיית הביטוח. אם ברצונכם לרכוש פוליסה ועליכם למלא הצהרת בריאות ו/או שמילאתם בעבר וכעת נדחיתם על ידי חברת הביטוח בעקבות הצהרת הבריאות שלכם בעבר, אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ חינם עם צוות מומחים לייעוץ ביטוחי, רפואי וסיעודי. משרדנו בעל ניסיון ומוניטין רב שנים ואנו מייעצים לחברות, ארגונים, עורכי דין, סוכני ביטוח ואנשים פרטיים.

 

תפקיד סוכן הביטוח

תפקידו של סוכן הביטוח חשוב ומשמעותי , עליו להסביר למבוטח את הבעייתיות הכרוכה שבתצהיר הבריאות ולהסב את תשומת ליבו לאותן שאלות באשר לעברו הרפואי של המבוטח . בייחוד אותן שאלות אשר מנוסחות באופן כוללני וכאלה שיש בהן פוטנציאל הטעיה מנקודת ראות המבוטח . חשוב שסוכן הביטוח,  יתייחס לנושאים אלה וידריך את המבוטח. כדאי בכל מקרה, להשיב על השאלות באופן מפורט ומלא, למקרה שבעתיד עם קרות מקרה הביטוח, לא יעלו בפני המבוטח טענות ו/או דחיית תביעה. בסיום הצהרת הבריאות, כדאי מאוד שהמבוטח יבדוק היטב את הפרטים שמולאו וידאג שהכל יירשם. חשוב שבעתיד לא תוכל חברת הביטוח להתנער מחבותה בטענה שלא נעשה גילוי נאות של העובדות. כדאי אף להעיז ולהחתים את סוכן הביטוח על רשימת ההצהרה הרפואית באופן מפורט, כדי לסיר ספק מהתנערות של עובדות רפואיות שניתנו.

 

 הצהרת בריאות, לשם מה?

כדי לקבל את הפוליסה המתאימה ביותר עבורך,  חברת הביטוח חייבת לדעת את מצבך הבריאותי המדויק. בהצהרת הביטוח יש לפרט את ההיסטוריה הרפואית. לאחר שחברת הביטוח תבחן את הצהרתך, תחליט אם לבטח אותך או שמא אתה מהווה לה סיכון גדול מדי חברת הביטוח תקבע גם את תנאי הביטוח ותוסיף החרגות בעת הצורך. הצהרת בריאות שיש בה מידע חסר או שקרי, פותחת פתח לחברת הביטוח להתנער מאחריותה  ואף לבטל את הביטוח.

המלצות למילוי הצהרת בריאות

  • השיבו באופן מדויק וברור.
  • מיסרו מידע אמין ונכון.
  • מומלץ להתייעץ עם מומחים לתחום הביטוח לגבי אופן מילוי הצהרת הבריאות.
  • אם חל שינוי במצב בריאותכם לאחר שהביטוח נכנס לתוקף, נא עדכנו את סוכן הביטוח.
  • מומלץ להשיב בהרחבה ולצמצם את האפשרות של טענה מצד חברת הביטוח, שלא נתתם מידע מלא.
  מבולבלים? יש שאלות ? מעונינים בהדרכה והסברים ספציפיים לגבי ביטוח בריאות? פנו למשרדנו לקבלת שיחת ייעוץ חינם.