ביטוח שיניים נחשב ל'עסק יקר', הפוליסות המוצעות במגזר הפרטי כוללות פרמיות גבוהות וזאת עקב העובדה הברורה שכולם לבסוף יצטרכו טיפול שיניים ועל כן ההתייחסות לנושא היא כמעין תוכנית חיסכון למטרת טיפולי שיניים. מה מציעות חברות הביטוח והאם זה משתלם? האם ניתן לתבוע את חברת הביטוח בעקבות הפוליסה שרכשנו?, אילו שירותים מקנה קופת החולים?, על שאלות אלו ועוד, נשמח להשיב, לסייע, ואף לייעץ בפגישת ייעוץ חינם במשרדנו אשר מכילה מגוון מומחים בעלי ידע ומוניטין רב שנים בתחומי הביטוח, הסיעוד, והרפואה. שירותינו ניתנים לעורכי דין, סוכני ביטוח, חברות, ואנשים פרטיים.

 

ההבדלים בין ביטוח שיניים פרטי וביטוח שיניים דרך קופת החולים

 1. בקופות החולים אין צורך בחיתום רפואי וכל חבר מתקבל, בכל מצב בריאותי.
 2. התשלום הינו אחיד לפי קבוצות גיל, לעומת חברות הביטוח בהם נקבעת הפרמיה לפי מצב בריאותי בזמן הקבלה.
 3. חברות הביטוח מציעות פוליסות קבועות מראש ואילו קופות החולים יכולות לשנות את תקנון הביטוח ותשלומי המבוטחים מעת לעת.

 לבחירת המבוטחים מוענקים תוכניות בריאות שונות, הכוללות ביטוח שיניים בקופות החולים:
– קופת חולים הכללית: מושלם ופלטינום.
– קופת חולים מכבי : מגן כסף ומגן זהב.
– קופת חולים לאומית: לאומית זהב.
– קופת חולים מאוחדת: עדיף ושיא.

ביטוח שיניים פרטי
ביטוח שיניים מהווה חלק מביטוח הבריאות וקיימים שני מסלולים עיקריים שניתן לרכוש אותם:

 1. ביטוח משמר- צילומים, טיפולי שורש, עקירות, אבנית, ועזרה ראשונה.
 2. ביטוח משקם- שיקום שיניים, תותבות, כתרים, טיפולי שיניים לילדים, טיפולי שורש, עקירות, צילומים, ניקוי אבנית, ועזרה ראשונה.
 3. טיפולים אסתטיים אינם נכללים. לביטוח שיניים קיימת תקופה המתנה ממושכת, לכן כדאי לברר זאת לפני רכישת הפוליסה.
רופאי הסכם
רכישת ביטוח שיניים כוללת טיפולי שיניים אצל רופאי ההסכם. משמעות הדבר הינה שהנך מחויב לטפל בשינייך אצל הרופאים המצוינים ברשימה שקיבלת מחברת הביטוח או בקופת החולים. בפוליסות הפרטיות ישנן לעיתים, אפשרות לפנות לרופא פרטי ולקבל החזר אך אז כרוך הדבר בהשתתפות עצמית שלרוב היא גבוהה. על כן, מומלץ לבדוק את רשימת הרופאים, לברר עליהם, על ניסיונם והכשרתם ואף לבדוק באילו חומרים הם משתמשים, כל זאת כדי לוודא שאכן תקבל טיפול רפואי ברמה סבירה והוגנת.

פרטים נוספים
ההתחייבות בחברות הביטוח נעה בין 3-5 שנים, כל מצטרף ממשפחתך מזכה אותך בהנחה מסוימת. חשוב לבדוק את גובה ההשתתפות העצמית המצוינת בפוליסה ואת תקרתה.
בחירת פוליסה מתאימה, עלולה להיות מבלבלת לאדם שאינו בקיא בתחומי הביטוח ויודע לתרגם את פרטיה למשפטים אופרטיביים מעשיים. אפשריות המיקוח ומשא ומתן לעיתים יוצרות פוליסה משופרת. כיון שרכישת הפוליסה משמשת, בדרך כלל, למהלך חייך אנו ממליצים לדאוג להתייעץ עם מומחה בתחום הביטוחים, אשר יוכל להתאים לך פוליסה בהתאם למצב כלכלי וצרכייך האינדיבידואלים.

 


 • ביטוח שיניים לתלמידים
  במסגרת הסדר משרד החינוך, קיים ביטוח שיניים לתלמידים, הביטוח הקיים מטעם משרד החינוך כולל מקרי תאונות בלבד וישנם תנאים והתניות ספציפיות, ישנם ביטוחי שיניים לילדים גם במסגרת קופות החולים השונות וחברות הביטוח הפרטיות. אם ילדך נפגע ...
 • חברות ביטוח שיניים
  תחום ביטוחי השיניים נחשב כיקר לא בכדי, חברות הביטוח השונות מציעות פוליסות יקרות כיון שרוב המבוטחים אכן ממשים את הפוליסה בזמן זה או אחר. מחיר הפרמיה נקבע בהתאם להיקף האחריות והסיכון של חברת הביטוח, בביטוח שיניים ...